На початок
На Дні агротехнологій в МХП було представлено понад 20 одиниць техніки

На Дні агротехнологій в МХП було представлено понад 20 одиниць техніки

22 вересня 2017, 13:00

Конференція LFM 4.0 про майбутнє агробізнесу закінчилася другим днем на полях ПрАТ «Агрофорт» (МХП) у Київській області. Це був четвертий День агротехнологій цього року. Формат практичних демонстрацій техніки на полі, який започаткувала цього року Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» для своїх членів засвідчив свою затребуваність, - на подію зібралося понад 200 представників аграрних компаній, і що найголовніше – якісний склад учасників теж потішив – приїхали понад 50 топ-менеджерів партнерів УКАБ.

14 вересня на практичній частині LFM 4.0 учасники обговорювали новітні технології, які вже прийшли в Україну і активно застосовуються у передових компаніях. Під час пленарної частини провідні фахівці з точного землеробства та R&D департаментів українських і міжнародних компаній розповіли про цифрові технології та Big Data в агропромисловому секторі. Спеціальний гість з Бразилії, представник FATEC, Карлос Енріке Августо, який мав нагоду розповісти про точне землеробство у своїй країні і порівняти рівень проникнення технологій у нашу країну, розповів, що Україна зараз переходить до комплексного підходу в точній землеробстві, наступним етапом якого стане система інтегрованого менеджменту.

У рамках практичної частини були продемонстровані найширша лінійка сільськогосподарської техніки: сівалки, дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі, навантажувачі, плуги і важкі дискові борони - всього понад 20 штук. Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» у своєму вітальному слові до учасників заходу підкреслив, що обговорення новітніх технологій, які необхідні для розвитку аграрного сектору, мають обов’язково закінчуватися їх демонстрацією на практиці, в полях.  

У цілому, всі спікери зійшлися на думці, що життєво необхідно тримати руку на пульсі подій, використовуючи передові технології, щоб залишатися ефективним і конкурентним виробником на ринку.

Топ-менеджери аграрних компаній, що входять до Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» поділилися враженнями щодо проведеного заходу. Нижче наводимо їх коментарі. 

Юрій Мельник, операційний директор «Миронівський хлібопродукт»

Про те, щоб провести один з Днів агротехнологій УКАБ на наших господарствах, ми домовлялися з керівництвом асоціації ще півроку тому. Тоді не йшлося про те, що це співпаде з другим днем конференції LFM 4.0. Проте, я радий, що сьогодні на наше підприємство «Агрофорт» приїхали учасники конференції «Управління великими агрокомпаніями». Я дуже радий, що ми змогли прийняти і показати таку кількість техніки.

Тут представлена техніка, яку ми самі використовуємо, зокрема, сівалка COЛA. Її було доопрацьовано протягом 2015-2016 років на наших підприємствах. Сьогодні на полі можна побачити 8-ми рядковий агрегат, але в нас є і 16-рядковий. Це сівалка точного висіву, яка дає можливість працювати як з рідкими, так і з сухими добривами, а також здійснювати посів одночасно з внесенням інокулянту, таким чином за один прохід можна зробити всі необхідні операції при посіві. Представлена і ґрунтообробна техніка, яку ми використовуємо в себе на підприємствах, або яку розглядаємо для придбання.

У 2015 році ми змінили підхід до основного обробітку ґрунту, зупинилися на глибокому розпушуванні, бо ця технологія зберігає вологу, дефіцит якої відчувається все гостріше.  

Ми не проводимо часто подібні заходи. Місяців два тому мали великий День поля разом компанією «Август-Україна» по всій лінійці її продукції. Минулого року в Сумах проводили всеукраїнський День поля з точного землеробства. Можливо, це не дуже активно, але ми намагаємося, щоб кожна наша подія була корисна для спеціалістів, у тому числі й наших, які теж отримують нові знання.  

Валерій Нога, директор з виробництва «Вінницька аграрно-промислова група»

Основне, що ми хотіли тут побачити – лінійку нової техніки, почути про новітні технології. Подія гарна і корисна. Я працював у «Миронівському хлібопродукті», то ж побачив тут сьогодні своїх колег, друзів, а також техніку, яка нас цікавить, наприклад, трактор Fendt на 500 к.с. та глибокорозпушувачі. Уже навіть домовилися з компаніями, які тут її представляють, щоб взяти дещо на випробування, завезуть її прямо звідси до нас. У цьому році ми закупили дуже багато нових машин та гарегатів, плідно працюємо з «АСТРА». Оновили технічний парк на 5 млн євро, тобто практично все, крім комбайнів і деяких тракторів. Замінили трактори 300 к.с., у нас їх було дуже багато, на більш потужні Fendt, взяли дисколапові борони до Challenger, сівалки HORSCH Maestro для посіву просапних культур, борони McFarLane для весняного закриття вологи і обробітку ґрунту, культиватори Case IH Tiger Mate.

Мені здається, що на такі заходи треба їздити і вишукувати щось нове, цікаве. На пленарній частині основною темою доповідей було точне землеробство. Моя думка, що до запровадження точного землеробства необхідно готуватися. Готувати людей, набирати молодих механізаторів, вчити їх і робити все для того, щоб вони закріпилися на підприємстві, а не, наприклад, поїхали в Польщу. І поступово їх запроваджувати. Це молоді все хочуть робити дуже швидко, а в мене вже такий вік, що я хочу, щоб як зарядив, то воно і стрілило. Ми потихеньку теж працюємо в цьому напрямку. У нас практично вся техніка працює на GPS-навігації, цього року будуть технологічні колії при посіві озимої пшениці для того, щоб по них «ходили» обприскувачі, розкидачі мінеральних добрив, також маємо станції RТК.

Іван Левченко, головний інженер LNZ 

У таких заходах для мене, передусім, важливе спілкування з людьми, з колегами, обмін досвідом. Цікавлять новинки, які з’являються на ринку. Ми придивляємося до глибокорозпушувача QUIVOGNE SSDR 7/300, який тут демонструють. Побачили його сьогодні в роботі, хочемо до себе завезти на поля. У нас специфічні ґрунти, не всі агрегати їх витримують. У нас зараз працюють старі моделі QUIVOGNE, GREGOIRE BESSON, їм уже по 7-8 років, вони мають зовсім не той принцип обробітку ґрунту, що нові. Сівалок маємо багато і різних: Horsch, QUIVOGNE, KUHN, VÄDERSTAD, але всі вони уже не нові, плануємо їх міняти. Тож цікавлять сівалки для точного висіву сої, але нічого не помітив крім QUIVOGNE.

Юрій Лисак, головний агроном «Агро-Регіон»

Сьогодні була цікава пленарна частина, корисно було послухати спікерів, бо ми теж десь рухаємося у напрямку точного землеробства. Був цікавий слайд, хто на якому рівні перебуває по використанню елементів точного землеробства: хто ще використовує пінний маркер, хто «подрульовку», а хто вже має картографування, - ми хоч зрозуміли на якому рівні перебуваємо. Наше підприємство вже планує застосовувати диференційне внесення добрив, у нас уже є картографування, працюємо по зональності і розвитку культур за індексом, є багато напрямків, де ми щось випробовуємо, досліджуємо. У нас є головний іноватор цих напрямків, а агрономічна та технічна служба йому вже допомагають реалізовувати задумане. За освітою цей фахівець фінансист. Але я завжди говорю, - ті люди, які не мають профільної освіти, хоч і задають багато елементарних, простих запитань, але вони часом дуже правильні. Я вже не задумуюся чому роблю так, а не інакше. А в них свіжий погляд на все. Я думаю, якщо людина має бажання і досвід, то можна і не з агрономами збудувати сильне господарство.

Олександр Вержиховський, операційний директор ІМК

Захід організаторам вдався. Ми були господарями першого Дня агротехнологій, зараз це вже четверта подібна подія цього року і прогрес очевидний. Всі Дні агротехнологій були цікаві, але на сьогодні був вибраний вдалий формат. Була можливість послухати і теоретичну частину, на якій можна було і почерпнути для себе щось нове з технологій, поспілкуватися з міжнародними фахівцями, на практичній частині демонструвалася в роботі найширша лінійка техніки. Тому захід вийшов цікавим. Це видно і з інтересу і кількості  людей, які тут присутні. Люди навіть приїздили з інших днів поля, які проходять тут поряд. Гарно спрацювали постачальники техніки, які надали її на демонстрацію, молодці господарі, що все так гарно допомогли організувати, надали майданчик. Дуже гарно підготовлене поле, але для такого роду демонстрацій техніки з глибокого обробітку ґрунту звісно, що нам як аграріям було б цікавіше побачити площу не настільки якісно підготовлену. Було б непогано побачити цю техніку на полі після кукурудзи, чи соняшнику, щоб було багато пожнивних решток, побачити як ці пожнивні рештки агрегатами загортаються, чи не забиваються агрегати. Тобто у більш агресивному середовищі ці агрегати проявили би себе набагато яскравіше. Умови ідеально гарні, але вони однакові для всіх. Багато цієї техніки, яка тут представлена – в нас уже працює. І ми зайвий раз переконалися, що нами був зроблений правильний вибір. У нас працюють глибокорозпушувачі Salford, плуги Kuhn Multi-Leader, трактори Fendt 936, New Holland 390. Техніка, яка тут представлена, вже давно завоювала прихильність аграріїв, а ті, хто ще не визначився – мають змогу за допомогою подібних заходів поставити останню крапку в своєму рішенні. 

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2018 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ