На початок

«Інвестиційний Агробізнес Форум»

17 квітня 2014 року

Готель Premier Palac

Минула подія

Про захід

17 квітня в Києві відбувся Інвестиційний агробізнес форум, організований асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агентством «AgriEvent».

Головною метою заходу стало надання інформації про можливості залучення іноземних інвестицій для українських сільськогосподарських компаній і про альтернативні форми фінансування. У роботі форуму взяли участь представники агробізнесу, інвестиційних, юридичних і консалтингових фірм.


На заході розглядалися актуальні питання і проблеми інвестиційного та фінансового ринку в сільськогосподарському секторі, а саме: економічна політика нової влади, інвестиційний клімат в Україні, напрямки інвестицій в АПК України, роль транснаціональних корпорацій в АПК України, аграрні розписки як альтернативна форма кредитування, форвардні закупівлі як інструмент фінансування агровиробництва, фінансування покупки агрохімії і посівного матеріалу і т.д.


«Висока увага з боку представників різних секторів до проведеного заходу підтвердилося великою кількістю учасників, адже, за результатами попереднього періоду, АПК - це єдиний сектор вітчизняної економіки, який демонструє позитивну динаміку і залишається надзвичайно привабливим для потенційних інвесторів. Але необхідно констатувати той факт, що на сьогоднішній день український агросектор, як і вся держава, стоїть перед очевидним і єдиним вибором - шлях послідовних і рішучих реформ регуляторного поля, спрямованих в тому числі і на дерегуляцію і, як наслідок, створення сприятливого бізнес-клімату . Якщо не буде здійснюватися ефективна робота з реформування галузі та поліпшення умов діяльності в секторі, обсяги інвестицій і надалі будуть скорочуватися. Безсумнівно, поточний рік буде надзвичайно важким, але висловлю власні надії, що активна взаємодія і співпраця бізнесу, органів державної влади та міжнародних інвесторів дозволить аграрним компаніям і підприємствам вийти з цього випробування зміцнілими », - зазначив виконавчий директор асоціації« Український клуб аграрного бізнесу »Олександр Вержиховський.
Ігор Верхогляд, віце-президент, департамент інвестиційно-банківських послуг ІК Concorde Capital, під час свого виступу акцентував увагу на проблемах, з якими стикаються українські компанії в спробах залучити іноземні інвестиції.


«За останні 2 роки фактично не відбулося жодного IPO, а черга з українських компаній в АПК в міжнародних фінансових інститутів (МФК, ЄБРР, ЧБТР) вибудовується за рік-півтора. Наявність звітності відповідно до вимог МСФЗ ще не гарантує успіху. Необхідно мати чітку стратегію, продемонструвати шлях її реалізації. До того ж інвестори тепер краще розуміють кліматичні особливості різних областей України і віддають перевагу компаніям з компактно розташованим земельним банком. Непослідовна державна політика, зокрема, в податковій сфері, відсутність чіткої стратегії розвитку АПК, бюрократичні перешкоди функціонування ринку орендованої землі і затягування з питанням земельної реформи в поєднанні з фактичною відсутністю можливості залучати дешеве фінансування, - ось ключові внутрішні перешкоди до залучення інвестицій », - зазначив Ігор Верхогляд.


Також під час форуму експерти говорили про фінансування імпорту в Україну під гарантії експортних кредитних агентств і про найбільш ефективних і зручних фінансових інструментах придбання техніки, які на даний момент користуються популярністю.


«Програми забезпечення платежів по експортних поставках є частиною державної підтримки експорту та впроваджуються в життя за прямої підтримки держав компаній-експортерів. В результаті іноземний експортер, український імпортер і відповідної іноземної експортне кредитне агентство рівнозначно зацікавлені в розвитку трансакції, а український імпортер завдяки таким гарантіям отримує максимально вигідні умови для відстрочки свого платежу. У той же час, як додаткові бонуси, імпортер має гарантію якості обладнання, що постачається, і відсутність необхідності передавати в заставу в зв'язку з фінансуванням будь-якого іншого майна, крім того, що поставляється. Тому, в умовах фінансової кризи, імпорт сільськогосподарського обладнання з відстрочкою платежу під гарантії західних експортних кредитних агентств є тим альтернативним способом фінансування, який може замінити класичний кредит », - зазначила старший юрист CMS Cameron McKenna Вікторія Каплан.


«На сьогоднішній день спеціальні програми фінансування від імпортера техніки разом з лізинговою компанією роблять покупку останньої більш зручною. Фінансовий лізинг є зручним інструментом, який має переваги з точки зору податкового та бухгалтерського обліку - техніка не є запорукою лізингової компанії. Наша програма фінансування має багато переваг: низькі ставки фінансування, можливість відкриття ліміту фінансування до 6 місяців, швидке прийняття рішення про фінансування, швидке оформлення та передача техніки в користування. Таким чином, клієнт отримує зареєстровану і застрахована техніку в короткі строки », прокоментувала регіональний менеджер по фінансуванню New Holland Agriculture Катерина Безсудна.


Організатори

Місце проведення

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2020 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ