На початок

VI. Міжнародна конференція «Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2015 року»

4 грудня 2014 року

Fairmont Grand Hotel

Минула подія

Про захід

4 грудня у Києві успішно відбулася VI. Міжнародна конференція «Ведення агробізнесу в Україні: перспективи 2015 року», організована асоціацією «Укр  аїнський клуб аграрного бізнесу»(УКАБ) та  агентсво AgriEvent за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та Проекту «Німецько-український агрополітичний діалог». Головною метою заходу стало обговорення перспектив ведення українського агробізнесу в 2015 році. У роботі конференції взяли участь понад 300 представників аграрних компаній та холдингів, ресурсних компаній, консалтингових та юридичних фірм.


На заході розглядалися  найактуальніші проблеми ведення агробізнесу у нашій державі: перспективи українського агробізнесу в 2015 році, конкурентоспроможність та прибутковість аграрної продукції України, освоєння нових зовнішніх ринків українським агробізнесом.

«Конференція «Ведення агробізнесу  в Україні» традиційно присвячена підбиттю підсумків календарного року та висвітленню перспектив роботи в році наступному. 2014 рік, безумовно, є переломним в історії України – революція Гідності, обрання Президента,  парламенту і формування Уряду.  Верховною Радою ратифіковано Угоду про Асоціацію із ЄС, що має стати дороговказом в інтеграції України до європейського цивілізаційного простору. Водночас, значне загострення економічної та військово-політичної ситуації в Україні поставило перед бізнесом  нові виклики. Ми маємо й непоганий досвід реакції на ці виклики, починаючи від напрацювання нових форм співпраці між постачальниками ресурсів і сільгоспвиробниками, що включають в себе хеджування валютних і цінових ризиків, і закінчуючи успішним виходом провідних аграрних компаній на ринок ЄС. Ми покладаємо великі сподівання на формування якісно нової аграрної політики в 2015 році. Нам належить наполегливо працювати для того, щоб все заплановане було реалізовано, незважаючи на перепони», - повідомив генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.

Керівник бартерного відділу компанії «Монсанто Україна» Олександр Гладун під час свого виступу акцентував увагу на важкій ситуації, у якій сьогодні опинився агробізнес, та ознайомив аудиторію із фінансовими інструментами, що пропонує компанія «Монсанто» для підтримки аграріїв.

«Низька ціна на зерно, а також дорогі кредитні ресурси знижують мотивацію аграріїв до виробництва. Компанія «Монсанто» зацікавлена в тому, щоб аграрії були впевнені в завтрашньому дні, тому, для підтримки сільгоспвиробників, ми пропонуємо нові фінансові інструменти в сьогоднішніх важких умовах: коротко та довгострокове кредитування під заставу зерна або посівів, можливість реалізації зерна за вигідною ціною, незалежно від періоду продажу, страхування ціни на майбутній урожай від падіння», - прокоментував Олександр Гладун.

Також під час конференції експерти говорили про стан та перспективи розвитку внутрішнього і зовнішнього ринку рослинницької та тваринницької продукції, потенційні ринки збуту та можливості виходу на них. Так, прогнозами щодо розвитку молочної та м’ясної галузей поділилася експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко.

«Загальне виробництво молока в Україні у 2015 році, за нашими прогнозами, зменшиться на 4% відносно цього року, і складе 10,94 млн. т. Проте виробництво молока на сільськогосподарських підприємствах, незважаючи на скорочення поголів'я, зросте до 2,74 млн.т. Це відбудеться за рахунок зростання ефективності ведення молочного бізнесу. Головною задачею галузі буде підвищення конкурентоспроможності молока і молочної  продукції та пошук нових ринків збуту. Наступного року відбудеться зміна географії світової торгівлі, тому Україна має тримати «руку на пульсі» і завойовувати нішу для своєї продукції. Що стосується вітчизняного ринку м'яса, то в наступному році буде спостерігатися тенденція до зростання виробництва свинини і м'яса птиці та певна стагнація у виробництві яловичини», - зазначила Аліна Жарко.


Організатори

Місце проведення

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2020 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ