На початок

VI Голландсько-український агробізнес форум "Підвищення рентабельності українського картоплярства"

12 лютого 2015 року

КиївЕкспоПлаза

Минула подія

Про захід

12 лютого у Києві відбувся VI Голландсько-український агробізнес форум "Підвищення рентабельності українського картоплярства", організований спільно асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу»(УКАБ), Посольством Королівства Нідерландів в Україні, асоціацією виробників картоплі та агенцією AgriEvent за підтримки Київського міжнародного контрактового ярмарку в рамках ділової програми Міжнародної виставки "Фрукти. Овочі. Логістика 2015". Головною метою заходу стало обговорення поточного стану ринку картоплі та перспектив розвитку у 2015 році. У роботі конференції взяли участь понад 100 представників аграрних компаній та холдингів, ресурсних компаній, консалтингових та юридичних фірм.

На заході розглядалися  найактуальніші питання ринку картоплі в Україні: глобальний погляд на сектор виробництва картоплі, стратегія Нідерландів як можливий приклад для України, труднощі 2014 року як виклик для виробника картоплі(погодні умови, вартість виробництва, особливості сезону), додаткова вартість та особливості виробництва картоплі для реалізації в митому і упакованому вигляді, особливості виробництва і маркетингу столової картоплі в Нідерландах, тенденції на ринку ЄС, загальні вимоги до картоплі для реалізації в супермаркетах та умови роботи з роздрібними мережами, ефективна співпраця в секторі виробництва і реалізації картоплі, різні види логістичних ланцюжків, їх учасники (роздріб і переробка) та актуальні зовнішні фактори (політичні та економічні).

«Україна має всі передумови, щоб бути одним зі світових лідерів з виробництва та зовнішньої торгівлі картоплею. Разом з тим, відсутність формальних та неформальних правил гри в секторі картоплярства та домінування «лопатного» способу вирощування картоплі, з однієї сторони, забезпечує наших громадян доступною харчовою продукцією, а з іншої, - заперечує будь-які надії на поступове завоювання Україною статусу світового лідера на ринку картоплі. Тому ентузіастам розвитку картоплярства в Україні необхідно брати ініціативу в свої руки та формувати стратегію виведення сектору на міжнародний рівень. Даний форум якраз покликаний стати відповідною платформою», - зазначив генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

«Без експорту та переробних потужностей український сектор виробництва картоплі є занадто вразливим до коливань цін на внутрішньому ринку. Хороші підприємці повинні виробляти якісну картоплю за низькими цінами, аби диверсифікувати свої ризики», - повідомив радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Еверт Ян Краєнбрінк.

Президент Консорціуму «Плюс» Герман Вермеєр під час своєї презентації на прикладі стратегії Нідерландів у секторі виробництва картоплі надав Україні практичні поради щодо подальшого розвитку галузі.

«Я хотів би поділитися голландським досвідом співпраці державного і приватного секторів, завдяки чому картопляний сектор в Нідерландах лідирує за показниками якості і собівартості. Також хочу ознайомити аудиторію з нашим досвідом ведення проектів з точного землеробства та проекту Skylark, які фінансуються за рахунок державних і приватних коштів. На мою думку, наразі перед Україною стоїть завдання реформувати державну галузь з метою поліпшення співпраці між державним і приватним секторами», - повідомив Герман Вермеєр.

Директор підприємства “Вімал” Сергій Самоненко ознайомив учасників форуму із ситуацією на ринку крохмалю в Україні, а представник «Агрімент Інтернешнл» Рене Оустевехел розповів про засади ефективної співпраці в секторі виробництва і реалізації картоплі.

«На початку 2013 року в ЄС було відмінено дотацію на виробництво картопляного крохмалю, завдяки чому виробники країн Європейського Союзу та України опинилися в рівних умовах. Імпорт крохмалю до України за січень-листопад 2014 року зменшився по відношенню до аналогічного періоду 2013 року на 73% і, відповідно, українські виробники мають перспективи щодо нарощування обсягів експортних поставок до ЄС в рамках автономного торговельного преференційного режиму(АТПР) за умови, що їхня продукція буде відповідати вимогам якості та безпечності ЄС», - прокоментував Сергій Самоненко.

«Для того, щоб оцінити можливості для ведення бізнесу в українському картопляному секторі, варто залишатися в курсі поточних подій. Володіння інформацією про ситуацію на перехідних і розвинених ринках допомагає зрозуміти, чому і як ці ринки розвивалися, і на які можливості може розраховувати Україна. Ланцюги, що залежні від попиту та існують в різних формах, є ключем до розвитку. Дуже важливими елементами ланцюгів є створення доданої вартості, обмін інформацією та логістика, що забезпечують економічну ефективність і виправдання очікувань партнерів», - сказав Рене Оустевехел.


Організатори

Місце проведення

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2020 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ