На початок

V. Голландсько-український агробізнес форуму

  "Підвищення рентабельності українського картоплярства"

11 лютого 2014 року

КиївЕкспоПлаза

Минула подія

Про захід

11 лютого 2014 року відбувся V Голландсько-український агробізнес форум «Підвищення рентабельності українського картоплярства», організований Посольством Королівства Нідерландів в Україні, асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу", агенцією "AgriEvent" та Київським міжнародним контрактовим ярмарком в рамках ділової програми Міжнародної виставки "Фрукти. Овочі. Логістика 2014". Захід зібрав понад 100 міжнародних та вітчизняних фахівців картопляної індустрії."

Під час заходу були розглянуті наступні теми:

 • Ситуація на ринку картоплі України - результати 2013 року, перспективи для 2014
 • Виробництво картоплі в Нідерландах, показники, ціни і собівартість
 • Перші результати пілотного проекту в Україні: зниження собівартості і підвищення врожайності при виробництві картоплі за голландською технологією
 • Додаткова вартість у секторі виробництва картоплі: сегмент упакованої і митої картоплі; нові продукти на роздрібному ринку
 • Створення додаткової вартості у виробництві картоплі в Нідерландах. Приклади застосовні для України.
 • Фітосанітарні вимоги до насіннєвої картоплі

Серед спікерів форуму виступили наступні:

 • Микола Гордійчук, Асоціації виробників картоплі
 • Карст Вейнінг, NAO / NIVAP Нідерландська організація картоплярства Голландії (NAO / NIVAP)
 • Адрі ван Хооф, голландський виробник картоплі в Україні
 • Сергій Завгороднюк, Агрохолдинг
 • Герман Вермєєр, Президент консорціуму ПЛЮС
 • Йос ван Меггелен, NVWA Голландська служба безпеки продуктів

Під час форуму розглядалися найактуальніші питання та проблеми картопляного сектору, а саме: тенденції виробництва картоплі в Україні у 2013 році, перспективи розвитку галузі виробництва і переробки картоплі, роль влади та асоціацій виробників, можливості виходу українських виробників на міжнародні ринки, вимоги до якості насіннєвого матеріалу та ціновий прогноз на 2014 рік.  

«Проведення такого форуму стало вже традиційним і ми відчуваємо постійну зацікавленість до цього заходу як аграрних компаній, так і фермерів. У цьому році ціни на картоплю суттєво зросли, що додатково посилює інтерес до її вирощування. Проте не слід забувати, що попередні два сезони були вкрай важкими в плані кон’юнктури ринку, а отже питання запровадження найсучасніших технологій виробництва, маркетингу, формування доданої вартості були і завжди будуть актуальними. Саме ці питання розглядаються на форумі, а залучення передових європейських експертів дозволяє суттєво посилити ефект від його проведення», - повідомив генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.

Своїми прогнозами щодо цін на картоплю у 2014 році поділився віце-президент Асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук.

«Ціна на ранню картоплю в сезон 2014 залежатиме від доступу на ринок Росії в період травень-червень 2014 року, а погодні умови і врожайність вплинуть на ціни в період вересень-листопад 2014 року», - відмітив М. Гордійчук.

Голландські експерти традиційно поділилися своїм досвідом картоплярства в Україні, зокрема,   познайомили своїх колег з особливостями голландського способу пошуку нових ринків з високою доданою вартістю, а також зорієнтували, як ефективно використовувати насіннєву картоплю.

 

«Ціни минулого року були дуже високі, але це не привід сприймати це як належне. Щоб український картопляний сектор став прибутковим у довгостроковій перспективі, потрібно збільшити урожайність картоплі до 45-50 тонн/га і забезпечити стабільну відмінну якість продукції. Тільки тоді зявиться можливість конкурувати на міжнародному рівні і стати надійним партнером для переробної промисловості. Конкурентна боротьба ніколи не припиняється, можна втратити свою частку на ринку, якщо не інвестувати у вдосконалення виробництва прямо зараз. Наприклад, за минулий рік польські переробники картоплі збільшили експорт в Україну на 30 відсотків. Хоча це збільшення могло б  бути покрите за рахунок картоплі українського виробництва», - сказав радник з питань сільського господарства Посольства королівства Нідерландів в Україні Еверт Ян Краєнбрінк.

Основним завданням українських фермерів у розвитку картопляної промисловості має бути більш ефективне використання насіннєвої картоплі, сховищ, взаємодія з компаніями, що обробляють картоплю, а також пошук експортних ринків з метою створення передумов для підвищення дохідності сільського господарства.

«Між Україною та ЄС досі залишаються відмінності у підході до виробництва здорової насіннєвої картоплі. У ЄС діє досить великий набір фітосанітарних норм і правил, метою яких є не лише захист виробництва насіннєвої картоплі, але і зменшення впливу шкідливих організмів при виробництві продовольчої картоплі. Хорошим початком для України стало б забезпечення виробниками і державними установами дотримання фітосанітарних правил при виробництві і сертифікації насіннєвої картоплі. Але імпорт і використання нових сортів картоплі з кращими фітосанітарними та споживацькими характеристиками також сприятиме доступу на ринок ЄС», - повідомив головний радник з питань міжнародного співробітництва Голландської служби безпечності продуктів Йос ван Мегелен.


Організатори

Місце проведення

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2021 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ