На початок
Міжнародна конференція "Ефективне управління агрокомпаніями"
Міжнародна конференція "Ефективне управління агрокомпаніями"
16-19.09.2015 Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, 1
Минула подія
Реєстрація

Про захід

16-18 вересня 2015 року в Києві успішно відбулася VI Міжнародна конференція «Ефективне управління агрокомпаніями», організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та агентством AgriEvent спільно з Лейбніц Інститутом аграрного розвитку країн з перехідною економікою (IAMO) і Східним комітетом німецької економіки (ОА). Головною метою заходу стало обговорення основних аспектів і проблем управління аграрним бізнесом. У роботі конференції взяли участь понад 300 представників провідних аграрних компаній з України, країн СНД і Європи, міжнародних організацій та наукових установ.

Захід проходив в три етапи: науковий день, бізнес-день і бізнес-тур. Науковий день зібрав провідних вчених і представників освіти аграрного сектора, які мали можливість поділитися своїми останніми напрацюваннями та обговорити їх у колі колег.

Бізнес-день 17 вересня складався з чотирьох пленарних сесій. Перша сесія «Сільське господарство в 2025: роль стратегічного управління» охоплювала теми глобальних тенденцій в агробізнесі та майбутнього аграрних холдингів.

«Українські агрохолдинги сьогодні знаходяться на історичному роздоріжжі. Умови ведення агробізнесу змушують компанії вибирати: або вони стануть високоефективними, конкурентними на світових ринках, будуть випускати продукцію з високою часткою доданої вартості, займатися розвитком інфраструктури і тих територій, на яких працюють, або продовжать концентруватися на необґрунтоване зростання і накопиченні землі, що в кінцевому підсумку приведе до їх зникнення як організаційної структури. Отже, вибір сьогодні за ними, ми ж віримо в те, що агрохолдинги виберуть шлях розвитку, тому і проводимо подібні заходи, щоб разом з партнерами знайти покажчики, які допоможуть аграрним компаніям підвищити свою ефективність і вижити в сучасних умовах ведення бізнесу », – прокоментував генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.

На другій сесії «ГМ і традиційна соя: що краще для великих агрокомпаній?» Розглядалися питання ринкового потенціалу модифікованої і традиційної сої, досвід країн Латинської Америки і європейських виробників.

«Найвищі врожаї в світі на сьогоднішній день мають європейські фермери, які використовують не-ГМ насіння, наприклад, італійські виробники. Якщо ви подивіться статистику ФАО, це стає очевидно. Фермери в Європі мають більш високі врожаї, ніж фермери в США або Бразилії. Основною перевагою ГМ сої є більш дешева собівартість і простота застосування, але ціни на НЕ-ГМ сою в світі вище. У вартість туру не-ГМ соєвого шроту сьогодні на 40 – 100 євро більше, ніж ГМ (ціна коливається в залежності від періоду). Крім того, в довгостроковій перспективі на посівах ГМ-сої збільшується використання гербіцидів у зв'язку зі стійкістю культури. Однак значні інвестиції насіннєвих компаній призведуть до підвищення врожайності матеріалу, правда, не завдяки ГМ характеристикам, а тому, що прогрес в селекції згодом вплине і на ГМ-матеріал », – зазначив голова асоціації« Дунайська соя »Маттіас Крьон.

Третя сесія «Організація і структура аграрних холдингів» об'єднувала уроки від бразильського агрохолдингу; типові помилки менеджменту в управлінні агрохолдингами в Україні; чайка-менеджмент в агробізнесі: практичні приклади; вдосконалення бізнес процесів аграрних холдингів.

«Будь-який бізнес наповнений основними етапами та циклами, завдяки яким досягаються поставлені цілі. У кожного циклу є свої зони ефективності та основні помилки, на які варто звертати увагу. При правильно побудованому процесі організація з року в рік, накопичуючи досвід і знання, повинна ставати більш конкурентоспроможною. Протягом перших трьох років компанія займається побудовою структурних блоків, а потім переходить на етап усунення дрібних помилок. Ось деякі типові помилки, які найчастіше допускають керівники аграрних компаній в Україні: відсутність стратегічного планування, ігнорування диверсифікації ризиків і хеджування, орієнтація на сировинні ринки, побудова вертикальної інтеграції за всяку ціну », – зазначив директор з консалтингу бізнесу Бейкер Тіллі Україна Сергій Сизоненко.

Четверта сесія «Безпека в аграрних компаніях: запобігання шахрайства» проходила в форматі панельної дискусії і охоплювала питання протидії «відкатів», крадіжок і шахрайства, від яких потерпають українські агрохолдинги, а також організації ефективної роботи відділу безпеки на підприємствах. Серед учасників дискусії були керуючий партнер міжнародної юридичної компанії «Александров і партнери» Дмитро Александров, заступник голови правління корпорації «Сварог Вест Груп» Інна Метельова, генеральний директор HarvEast Holding Дмитро Скорняков, генеральний директор SLC Agricola (Бразилія) Ауреліо Павінато, директор Вінницької аграрно групи Промислової Володимир Барц, в.о. генерального директора Бізнес Агроцентру Анатолій Іщенко, власник агрофірми «Агродар» Роман Лещенко.

«Більшість компаній, що працюють в АПК, мають систему заохочення. Тобто людина, яка продає послугу або товар, особисто зацікавлений в її продажу і намагається усіляким способом зацікавити працівника. Тому треба намагатися мінімізувати людський фактор. Всі рішення по закупкам товарів або послуг у нас приймає тендерний комітет, діяльність якого чітко регламентована, відповідальність визначена, а можливість зловживань відсутня. Крім того, у нас майже не здійснюються операції з приватними підприємцями, через які відбуваються в основному готівкові операції. Ми працюємо безпосередньо з компаніями-виробниками або їх офіційними торговими представництвами в Україні. Наступний механізм – власні програмні рішення і автоматизація всіх бізнес-процесів, а також моніторинг в режимі реального часу, що дозволяє здійснювати як оперативний облік використання товарів, робіт і послуг, отриманої товарної продукції, так і контроль їх витрачання і надходження », – прокоментувала заступник голови правління корпорації «Сварог Вест Груп» Інна Метельова.

Більше інформації про захід за посиланням


Партнери

Організатори

Місце

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2021 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ