На початок
Фінансовий Агробізнес Форум «Реалії 2015 року: де взяти гроші?»

Фінансовий Агробізнес Форум
«Реалії 2015 року: де взяти гроші?»

07.04.2015

Київ, бульвар Тараса Шевченка / вул. Пушкінська, 5/7

Минула подія

Про захід

7 квітня 2015 року у Києві відбувся Фінансовий Агробізнес Форум «Реалії 2015 року: де взяти гроші?», організований асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу»(УКАБ) і агенцією AgriEvent. Головною метою заходу стало надання інформації щодо пошуку шляхів вирішення проблем обмеженого фінансування агросектору. У роботі форуму взяли участь близько 150 керівників та фінансових директорів агрохолдингів, аграрних компаній, ресурсних та консалтингових компаній.

На заході розглядалися  найактуальніші проблеми фінансування агросектору, а саме: управління ризиками в агробізнесі в умовах обмеженого доступу до фінансових ресурсів, можливості фінансування аграрних виробників у 2015 році, використання форвардних і ф’ючерсних контрактів під урожай 2015 року, можливості товарного кредитування, шляхи залучення коштів агровиробниками.

«Сьогодні усі учасники аграрного ринку переживають не найкращі часи. Сільськогосподарські виробники потребують більших обсягів грошових коштів, необхідних для проведення польових робіт через подорожчання виробничих ресурсів, фінансові установи зменшують обсяги кредитування та підвищують відсоткові ставки через підвищені ризики, а постачальники ресурсів зіткнулися зі значним падінням попиту через зменшення купівельної спроможності аграріїв. В таких умовах виробникам, постачальникам та банківським установам необхідно об’єднати зусилля для вирішення проблем фінансування агросектору та пошуку нових механізмів ефективної взаємодії. Саме таке обговорення відбувалося під час Фінансового Агробізнес Форуму «Реалії 2015 року: де взяти гроші?», а результатом заходу стало розуміння повної карти фінансової ситуації агросектору та бачення шляхів ведення діяльності в нинішніх складних умовах» – прокоментував генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

«За кожним лідером стоїть власна історія успіху. Успіх Райффайзен Банку Аваль – це більш ніж 20 років досвіду та успішної співпраці з агросектором країни», — говорить Руслан Співак, директор департаменту корпоративних продуктів та партнерства Райффайзен Банку Аваль.

«За оцінками експертів УКАБ, потреба АПК України у фінансових ресурсах для забезпечення посівної складає близько 87 млрд.грн. Наша стратегія щодо підтримки агросектору є незмінною. Для цього у банку є повний спектр фінансових та безресурсних інструментів, які відповідають поточним потребам аграріїв. Ми відкриті для співпраці», — зазначив Руслан Співак.

Євген Пенцак, професор фінансів kmbs, керівник MBF, Ph.D. (Lausanne University) поділився практичним досвідом щодо особливостей управління ризиками в кризових умовах ведення агробізнесу.

«У своїй доповіді я зупинився на питаннях інтегрованого ризик-менеджменту для українських агрохолдингів. Я розказав і показав на конкретних прикладах як вміле управління ризиками дозволяє агрохолдингам досягати стабільних фінансових результатів навіть у турбулентних умовах і сподіваюся, що мої поради стануть у нагоді представникам агросектору», – зазначивЄвген Пенцак.

Доповідачі форуму також приділили увагу можливостям фінансування купівлі ЗЗР та сільськогосподарської техніки, розповіли про свої кроки назустріч аграрним виробникам.

«Компанія BASF давно використовує різні фінансові інструменти на ринку України. Особливо хочеться відзначити використання інструментів з управління ціновими ризиками, які доступні нашим клієнтам з минулого року. Завдяки хеджуванню, яке ми здійснюємо для наших клієнтів, ми мінімізуємо ризик падіння цін на їх кінцеву продукцію. Крім того, наша компанія є ініціатором введення в обіг в Україні такого інструменту як аграрні розписки. Незважаючи на те, що неспішність роботи держструктур гальмує процес кредитування аграрного сектору за рахунок даного інструменту, пілотний проект в Полтавській області показав зручність і ефективність аграрних розписок як інструменту кредитування аграрних виробниківМи вважаємо ринок перспективним попри вкрай складну економічну ситуацію. Також ми готові розширювати фінансування аграрного сектору України і хочемо, щоб державні структури йшли нам на зустріч, адже тільки тоді можна говорити про майбутнє для України», – повідомив керівник групи маркетингових сервісів BASF Артем Росляков.

«На початку 2015 року обсяги продажу с/г техніки знизилися більш ніж на 75% порівняно з 2014 роком. Наразі ринок знаходиться у вільному падінні і одними з основних причин цього є незрозумілий напрям розвитку країни, девальвація і відсутність прогнозу щодо стабілізації курсу гривні. CNH Industrial в Україні продовжує лідирувати за обсягами продажу техніки, а також за допомогою програми роздрібного фінансування намагається знайти фінансове рішення для кожного клієнта. Ми продовжуємо надавати нашим клієнтам фінансову підтримку, пропонуючи пільгові ставки кредитування на с/г техніку. Частка фінансування від загальних продажів нашої дилерської мережі становить більше 45%. У 2015 році, за умови стабілізації валютного ринку, ми можемо збільшити частку до 60-65%, так як наші клієнти все більше розуміють різницю між закупівлею пулу техніки за 100% та за допомогою пільгового фінансування», – прокоментувала регіональний менеджер з фінансування New Holland Agriculture Катерина Безсудна.


Спікери

Партнери

Організатори

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2020 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ