На початок

Високоолеїновий соняшник:
як бути успішним у вирощуванні та отримувати додатковий прибуток від виробництва

23 листопада

Кропивницький, Готель "РЕЙКАРТЦ"

Минула подія
Реєстрація

Про захід

21 листопада в м. Умань та 23 листопада у м. Кропивницький Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” за підтримки компанії Dow Seeds провела семінари на тему «Високоолеїновий соняшник: як бути успішним у вирощуванні та отримувати додатковий прибуток від виробництва». Експерти компанії Dow Seeds поділились практичним досвідом та думками з питань розвитку ринку високоолеїнового соняшнику та олії в Україні.

Світове споживання рослинних олій щорічно збільшується в середньому на 4% і за прогнозами експертів сягне свого піку в 2050 році. З урахуванням світових тенденцій до здорового харчування і корисності високоолеїнової олії для здоров’я людини, це є чудова альтернатива для заміни пальмової олії у виробництві продуктів харчування через низький вміст у ній насичених кислот. У Європі щорічно споживається близько 1 млн тонн високоолеїнової продукції. Основними споживачами є Франція, Німеччина та Великобританія. За прогнозами експертів, дефіцит на високоолеїнову олію в країнах ЄС зростатиме. Попит збільшується і в країнах Азії, наприклад, всі заклади мережі МакДональдз у Китаї перейшли з пальмової олії на високоолеїнову. 

За словами Річарда Баррелла, представника компанії Dow Seeds з Великобританії Україна має всі передумови стати одним з головних постачальників високоолеїнового соняшнику чи олії в Європу, адже має для цього усі передумови. «70% світового врожаю високоолеїнового соняшнику вирощується в Європі (головним чином Франція та Іспанія), Україні та Росії. В той же час в Європі пропозиція вже не може задовольнити зростаючий попит, а урожайність та зайнятість площ під цією культурою сягнули ліміту. Таким чином Україна з її потенціалом до збільшення врожайності високоолеїнового соняшнику має можливість наростити експорт високоолеїнової олії в ЄС. Компанія Dow Seeds пропонує високоякісне насіння 5 гібридів високоолеїнового соняшнику, розрахованих для вирощування в різних кліматичних зонах України», - зазначив Річард Баррелла.

Наявні в Україні потужності дозволяють переробляти приблизно 500 тис. тонн високоолеїнового соняшнику. Головним фактором, що обмежує нарощення площ під цим видом соняшнику в Україні є нестабільна маржа для агровиробників. Її коливання спричинені нестабільним попитом та пропозицією на ринку високоолеїнового соняшника. Переробники заохочують аграріїв вирощувати високоолеїновий соняшник за допомогою сплати премій – в середньому 25-30 дол./т, що дозволяє отримувати чистий прибуток 100 дол/га. Також при закупівлі  насіння практикують підписання форвардних контрактів, де фіксується об’єм, який аграрій зобов’язуєтесь поставити, при цьому ціна закупівлі є середньо ринковою на момент продажу. Щодо характеристики насіння, що здебільшого закуповується, допустимий мінімум вмісту олеїнової кислоти в ньому становить 82% (при стандарті в 84%).

“Високоолеїнова соняшникова олія за своїм споживчим і складовим характеристикам є кращою, ніж оливкова олія, хоча й коштує в рази дешевше. На сьогодні вся Європа поступово переходить на високоолеїнову соняшникову олію. Вона майже така ж стабільна під час термічної обробки як пальмова олія, і саме тому має всі шанси бути більш доцільнішою у використанні для харчової промисловості.  Зараз майже 98% української високоолеїнової соняшникової олії йде на експорт, основним чином в Європу - 92%,” - зазначив Володимир Першута Директор ТОВ “Дау Агросаєнсес Україна”.

“Високоолеїновий соняшник демонструє висхідний ціновий тренд, котрий буде рости найближчих 2-3 роки. Цей ринок є доволі перспективний, і українським аграріям варто задуматися як зайняти цю нішу”, - підсумував Тарас Висоцькийгенеральний директор Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.


Організатори

Карта

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2020 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ