На початок
Агробізнес 2018: час для зростання

Агробізнес 2018: час для зростання

20 жовтня 2017, 12:00

6 грудня асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» проведе IX Міжнародну конференцію «Ведення агробізнесу в Україні», захід на якому будуть підведені підсумки роботи агросектору 2017 року і виділені основні тренди розвитку на 2018 рік. Подія стала традиційним майданчиком для діалогу між владою та бізнесом, де всі присутні, у діалозі з представниками міністерства, парламентського корпусу, можуть обговорити нагальні питання та проблеми і намітити шляхи їх вирішення. Крім обговорення регуляторних змін та перспектив у широкому колі представників галузі, відбудеться й низка профільних дискусій, метою яких є створення вузькоспеціалізованої професійної платформи для обміну досвідом між кращими спеціалістами. Зокрема, передбачені фінансово-інвестиційна, юридична, експортна дискусії та сесія зі сталого розвитку. Детальніше про те, чому варто відвідати  IХ Міжнародну конференцію «Ведення агробізнесу в Україні», розповів Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Про що говоритимемо на конференції «Ведення агробізнесу в Україні» у 2017 році?

Метою проведення IX Міжнародна конференція «Ведення бізнесу агробізнесу в Україні» є налагодження діалогу між бізнесом та владою, адже співпраця між ними є однією з основних передумов розвитку і процвітання сільського господарства. Тому формат конференції передбачає тісне спілкування обох сторін, активний діалог. Ми спільно маємо провести аналіз проблем, визначити задачі, а головне – вивести формулу швидкого розвитку аграрної галузі. На події будуть обговорені найбільш значущі питання для агробізнесу, які суттєво впливають на його подальше функціонування та розвиток.

Пане Тарасе, чи вважаєте Ви, що можна сподіватися на ріст економіки в цілому і динамічне нарощення обертів в аграрному секторі зокрема? 

Після економічної кризи ситуація на ринку стабілізувалась, але необхідно переходити до активних дій і досягати найкращого результату. Для досягнення цілей нам потрібний розвинутий внутрішній ринок, іноземні інвестиції та спільна робота бізнесу та держави. На нашій події, зокрема, під час фінансової сесії, ми будемо говорити про міжнародні та національні тренди у фінансуванні, кредитуванні і страхуванні виробництва. Гості і спікери поділяться практикою в аграрних фінансах, власними очікуваннями, досвідом роботи з іноземними інвесторами.

У 2017 році аграрний експорт знову наростив частку і може побити історичний рекорд за часи незалежності України. Що необхідно для того, щоб забезпечити не просто ріст аграрного експорту, а прорив?

В аграрній сфері, як і в інших, є два напрямки для росту: внутрішній ринок та зовнішні можливості. На жаль, внутрішній ринок зростає не так швидко, як би нам того хотілося. Посприяти зростанню може вклад у розвиток зовнішньої торгівлі, адже нарощення капіталу компанії сприяє покращенню економіки держави. Першим кроком до ідеального майбутнього є експорт та залучення інвестицій. Аграрії розуміють, що зараз драйвером є експорт, але їм не обійтись без підтримки державних органів. Завдання держави – створити сприятливе середовище та прозорі умови для бізнесу. Бізнес, у свою чергу, повинен попрацювати над привабливістю пропозицій для можливих клієнтів.

Нашим виробникам варто розуміти основні тенденції глобальних ринків і прогнози на майбутні 10 років. Тому на конференції ми обговорюватимемо світові баланси і тренди по основним товарним позиціям.

Повернемося до наших внутрішніх проблем. Чи є ще зараз актуальною тема відкриття ринку землі? Адже це могло б дати поштовх для надходження в Україну потужних інвестицій для розвитку аграрної галузі.

Як на мене, то актуальнішим питанням наразі для підприємств є ті зміни в законодавстві України, до яких слід готуватися агровиробникам у 2018 році. Звичайно, ми підведемо підсумки 2017 року в частині земельної реформи, але будемо більше концентруватися на практичних речах. Зокрема, учасники сесії матимуть змогу більш детально дізнатися про те, як забезпечити корпоративну безпеку сільськогосподарських підприємств та захистити підприємство від рейдерів. Актуальними до обговорення під час юридичної сесії залишаються питання збереження та нарощення земельного банку.

Сьогодні аграрні підприємства все більше стикаються з проблемами розвитку сільських територій у регіонах їх розміщення: від зайнятості людей до впливу на навколишнє середовище. Розкажіть, що цікавого можна буде почути на панелі зі сталого розвитку?

Шість із десяти глобальних ризиків найвищого занепокоєння, що були визначені у 2016 році Світовим економічним форумом в Женеві, є екологічними та суспільними проблемами. Через це широкі суспільні ініціативи наразі реалізуються у сферах політики, технологій та ринку, включаючи значне зростання числа індексів CSR, які запускаються міжнародними фінансовими установами. Чому такий важливий сталий розвиток? Він передбачає відповідальне і активне прийняття рішень, а також застосування інновацій, які мінімізують негативні наслідки економічної діяльності та підтримують рівновагу між навколишнім середовищем, економічним процвітанням, політичною сферою та суспільством в цілому. Найбільші американські та європейські компанії стикаються сьогодні з викликом від нових менших компаній із країн, що розвиваються, які розробили нову бізнес-модель на основі sharing economy, open source та економіки послуг. Натомість прихильність сталого розвитку позитивно впливає на всю спільноту, дозволяє мати більш конструктивний діалог з регуляторними органами, і закріпити результати законодавчо. Крім того, інвестори також починають визнавати переваги сталого розвитку. Тому на конференції ми розповімо про міжнародну практику запровадження сталого розвитку компаніями а також про те, як можна імплементувати ці приклади в українських реаліях.                                                                                                 

Нагадуємо, що реєстрація на конференцію вже відкрита. Чекаємо на всіх, кому небайдуже майбутнє агробізнесу України, 6 грудня 2017 року у готелі Ramada Encore Kiev (Столичне шосе, 103).

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2018 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ