На початок

LFM 4.0

Large Farm Management Conference

 

13-14.09.17

Київ

Минула подія
Реєстрація

Про подію

13 вересня в Києві відбулася VIII Міжнародна конференція Large Farm Management (LFM 4.0), організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агентством AgriEvent. Цього року наскрізна тема заходу стосувалася агробізнесу майбутнього. Сьогодні сільське господарство завдяки тісній взаємодії з багатьма іншими сферами економічної діяльності стає надзвичайно техноємним, що, в свою чергу, створює великий виклик для менеджерів агробізнесу.

 

На конференції LFM 4.0 кращі світові практики говорили про інновації в управлінні і технологіях. Шість сесій включали теми глобальних змін у майбутньому, змін поведінки та споживчих настроїв продукції АПК за останні роки, трансформацій у кадровій політиці, фінансових та юридичних аспектах управління агрокомпанією через 10 років.

Захід поєднав унікальний досвід українських та світових експертів, практичні поради та success stories від представників Nestle, McKinsey, IMC, Lifecell, HarvEast, Futurefood, Credit Agricole Bank, IFC, Миронівський хлібопродукт, Aгро-Регіон, Rozetka, Агропросперіс та багатьох інших успішних компаній.


Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» переконаний, що через 10 років в Україну прийде нова постіндустріальна ера, яка буде спиратися на автоматизацію, точні технології та розрахунки. «Нові віяння вриваються у глобальний аграрний світ дуже стрімко. І якщо Україна хоче залишитися глобальним гравцем, то їх необхідно запроваджувати якнайшвидше, то ж ми вирішили подискутувати над питанням, яким агробізнес буде через 10 років. Large Farm Management – це конференція довгострокового бачення, стратегії з наголосом на великі аграрні підприємства», - розповів він. У перший день конференції були обговорені класичні блоки — виробництво та управління: тренди, персонал, контроль, автоматизація, мотивація, нові інструменти.

Історично складається так, що аграрна галузь дуже закрита до нових віянь, консервативна і мінімально інтегрована з іншими галузями. Зараз все змінюється, переконані учасники конференції. Все розвивається так динамічно, що логістика, поставки, самі технології, ІТ, аграрний сектор уже не можуть існувати окремо від інших галузей. Аграрний сектор стає корпоративним. «На конференції ми з’ясовували, як отримати максимальну синергію від міжсекторальної взаємодії. Адже тільки швидко і правильно ідентифікуючи сучасні тренди, розуміючи їх, та інтегруючи передові технології в свої бізнес-процеси, можна залишитися конкурентоспроможними й успішними», - переконаний генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Агробізнес 4.0 має означає масове запровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля. «Експерти сходяться на думці, що діджиталізація у сільському господарстві не зупинити, як і в будь-якому іншому сегменті економіки, - переконаний президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. – Комп’ютеризація та оцифровування торкнуться всіх напрямків діяльності аграріїв. Починаючи з переведення всього бухгалтерського обліку в цифрову (безпаперову) форму і відмови від належних коштів і закінчуючи повною роботизацією молочних ферм або безпілотним управлінням усім парком сільгосптехніки».

На думку експертів однозначно відбудеться мінімізація ризиків погіршення виконання процесів через суб’єктивний людський фактор, проте ухвалення рішень навіть у постіндустріальну епоху все одно залишиться за людьми.

Алекс Ліссітса вважає, що одним з основних світових важелів впливу на глобальні ринки продуктів залишаться релігія, погіршення екологічної ситуації і поширення пов’язаної з нею алергії та інших хвороб, ідентифікація особистості і приналежності до певного класу, стану,

Діджиталізація сектору призводить до пошуку фахівців — як офісних, так і робітників, які зможуть справлятися зі складною технікою і системами. Агробізнес прийде до того, що фахівець з техніки буде сам відповідати за якість виконання роботи: дотримання швидкісного режиму, доз внесення препаратів і т.п. «Це призведе до оптимізації кількості співробітників, але не до повного зникнення таких посад», - переконана Марія Панченко директор HR-департаменту «Мрія Агрохолдинг». Під час сесії «Тренди в управлінні персоналом» пані Марія розповіла про найближче майбутнє кадрового ринку українського сільського господарства. «Сьогодні агроном відповідає не тільки за технологічну карту на етапі формування, а й стежить за її виконанням конкретно на місці — контролює якість роботи механізатора. А механізаторам тепер потрібно не просто вміти керувати технікою, а й розуміти, як вона програмується, які норми і вимоги діють при різних техопераціях, при цьому контролювати свою роботу самостійно. Тому навички в IT і глибока професійна експертиза в полі точно знадобляться в майбутньому», - зауважила Марія Панченко.

Спеціально запрошеним спікером конференції LFM 4.0 з Бразилії був Луїс Флавіо Араужу - експерт McKinsey&Company з більше ніж одинадцятирічним досвідом роботи в консалтингу. Він розповів про основні фактори успішного управління компанією та зміни в організаційних структурах агрокомпаній у світі. Одним з трендів, за словами експерта McKinsey&Company, є поява динамічних команд та швидкого управління в малих масштабах. Луїс Флавіо зауважив, що 5 основних факторів для успішного управління компанією включають: дисципліну; прагнення досконалості – прикладення постійних зусиль, часу та ресурсів всієї організації для постійного удосконалення; постійне зосередження на основних темах; збалансоване делегування; увагу до деталей – усвідомлення та особливі зусилля щодо використання часу та ресурсів, спрямованих для поглиблення знань та поглядів на основні робочі питання.

Ще одним запрошеним спікером конференції був Айварас Абрамавічус, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України. Він розповів про ключові кроки, які слід зробити Україні, щоб забезпечити стійкий довгостроковий розвиток економіки і досягти глобального успіху. На його думку, необхідно демонополізувати українського виробника. «Україна вже пішла шляхом великого індустріального землеробства, в деяких випадках — з глибинною переробкою, вертикальною інтеграцією і т. д. Не можна втрачати ці позиції. У нас стільки землі, що дрібному фермеру її теж вистачить. Іншим важливим кроком він вважає проведення земельної реформи. За один рік її не проведеш. Навіть коли я був в уряді, земельна реформа не була в пріоритеті. Таку складну реформу, як земельна, потрібно було робити відразу, коли був високий мандат довіри з боку населення. Якщо земельна реформа буде проведена, то за дуже помірним сценарієм», - вважає Айварас Абрамавічус.

Під час другого дня конференції учасники обговорювали новітні технології, які вже прийшли в Україну і активно застосовуються у передових компаніях. На полях ПрАТ «Агрофорт» групи компаній «Миронівський хлібопродукт» у Київській області були продемонстровані найефективніші агрегати та технологічні рішення. Відбувся показ: сівалок, дисколапових агрегатів, глибокорозпушувачів, навантажувачів, плугів та важких дискових борон, а також пройшов тест-драйв тракторів. Під час пленарної частини провідні фахівці з точного землеробства та R&D департаментів українських і міжнародних компаній розповіли про цифрові технології та Big Data в агропромисловому секторі.


Спікери

Організатори

Партнери

Новини

Місце проведення

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2020 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ