На початок
BRITISH_UKRAINIAN_AGRIBUSINESS_FORUM

IV БРИТАНСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ АГРОБІЗНЕС ФОРУМ

22 лютого 2018 року

Міжнародний Виставковий Центр 

Минула подія

Про захід

22 лютого 2018 року в рамках VIII Міжнародної виставки «Зернові технології» відбувся IV Британсько-український агробізнес форум на тему: «Сталий розвиток в агробізнесі». Захід був організований Посольством Великої Британії в Україні спільно з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та компанією Baker Tilly.

Форум, у якому взяли участь британські, українські та міжнародні аграрні компанії, був присвячений темам сталого розвитку в галузях рослинництва та тваринництва.

Великобританія є світовим лідером у сфері сільськогосподарських технологій, інновацій та сталого розвитку, використання можливостей для розробки і застосування нових та існуючих технологій, продуктів і послуг для підвищення продуктивності. Внесок сільського господарства в економіку Великої Британії становить 9 млрд фунтів стерлінгів, крім того аграрний бізнес країни формує основу для виробництва галузі харчової промисловості, внесок якої сягає 26 млрд фунтів.

Олександр Баськов, Baker Tilly  розповів про біогазові комплекси для малих  і середніх  фермерських господарств: «За своєю суттю біогазові комплекси відрізняються від решти проектів, які отримали «зелений» тариф. Хибно оцінювати цінність і окупність біогазових станцій тільки з точки зору продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Якщо так робити, то біогазові станції найменш привабливі порівняно з сонцем, вітром та іншою біомасою. Біогазовий комплекс необхідно розглядати як ключову ланку у агротваринницькому комплексі, який замикає ланцюг і створює додану вартість для решти ланок: використання силосу, переробка відходів тваринництва і рослинництва, отримання біовідходів, отримання тепла. Попит на біогазові комплекси є, але ціна і неправильна оцінка бізнес процесів вбиває цей попит. Натомість комплексна оцінка всіх можливостей і ризиків показує, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі малим і середнім компаніями без біогазових станцій не обійтися».

Оксана Кінг, представник компанії Rezatec розповіла про супутникові дані для покращення управління земельними активами. Сьогодні сільське господарство стикається з багатьма викликами. Деякі проблеми, що виникають у цьому секторі, включають в себе подолання непередбачуваних погодних явищ, а також довготермінові зміни клімату: посухи та повені, зниження якості ґрунту, необхідність контролювати вплив мінеральних добрив та пестицидів на навколишнє середовище та задоволення зростаючого рівня світового попиту на основну продовольчу продукцію: пшеницю, цукор, пальмову олію, сою та яловичину, одночасно забезпечуючи стійкість ланцюга постачання. Щоб досягнути ці цілі необхідно оптимізувати виробництво.

«В Європі аграрії досягають результатів завдяки використанню даних і інноваційних напрямків сільського господарства. Вони знають як керувати ресурсами і приймати виклики змін клімату. Тут у нагоді стає супутникова інформація. Ми беремо супутникові дані, поєднуємо їх з інформацією про погоду, а потім застосовуємо агрометеорологічні та біофізичні дані для точного прогнозування та оптимізації врожайності. На макроекологічному рівні точне прогнозування врожайності сільськогосподарських культур може допомогти у полегшенні несприятливих ринкових реакцій у зв'язку з можливим дефіцитом продовольства і в кінцевому підсумку сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки», - зазначила Оксана Кінг.

Біогазові установки можна використовувати для переробки відходів з виробництв молочних заводів, цукрових заводів, спиртозаводів, с/г господарства.

Іван Кальковець, представник компанії «Даноша» поділився практичною інформацією про додатковий дохід при інвестуванні в біогаз: «Основною сировиною для вироблення біогазу є гноївка, як відходи виробництва свиней із застосуванням додаткових компонентів, наприклад, силосу, кукурудзи. Також ми використовуємо відходи коров’ячої ферми і суху фракцію. Якість і кількість біогазу залежить від сировини, а саме якості кукурудзи, гноївки і сухої фракції. Технологія, яку ми використовуємо – це анаеробне мезофільне бродіння. У результаті ми отримуємо 1100 кВт/480 м3 біогазу. Окрім цього, біогазовий завод теоретично може продукувати біодобрива, які прискорюють процес проростання насіння, підвищують відсоток їх схожості, сприяють швидшій приживлюваності рослин, знімаючи стресову ситуацію при пересадці».


Організатори

Партнери

Карта

Підписка
Контакт
ПАРТНЕРСТВО
...
Анатолій
Циркун
tsyrkun@ucab.ua
УЧАСТЬ
...
Людмила
Дердійчук
derdiichuk@ucab.ua
ОРГАНІЗАЦІЯ
...
Максим
Лапа
m.lapa@ucab.ua
© 2021 UCABevent. All rights reserved.
Розробка та підтримка сайту: РАНСАЙТ ТОВ